Обережно – фейк! Як перевірити, чи справжній чат-бот у Telegram
Будьте пильними: ворог масово підробляє популярні державні чатботи, щоб поширювати дезінформацію або збирати дані про українців.
Візуально відрізнити справжній чатбот від підробки майже неможливо. Проте відсутній чи зайвий символ/літера можуть бути ознакою фейкового бота.
Саме тому проєкт Dovidka.info створив інструмент для їхньої перевірки: (https://dovidka.info/botcheker/).
Як працює ботчекер?
1. Введіть у пошукове поле назву або посилання на чатбот.
2.Отримайте інформацію про його справжність, розробника та кількість фейкових клонів.
3.Якщо бота немає в базі та він здається підозрілим, повідомте кіберполіцію через чатбот @stopdrugsbot (BRAMA в Telegram). Експерти перевірять його і, якщо він виявиться ворожим, уживатимуть заходів для його блокування.
Інструкції щодо використання «Ботчекера» було розроблено в рамках діяльності проєкту Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки «Dovidka.Info» спільно з Кіберполіцією України, Міністерством цифрової трансформації України та Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України
Будьте уважні! Не дайте ворогу можливості обдурити вас та отримати доступ до ваших даних чи грошей! Надсилайте інформацію тільки в перевірені ресурси.
«Ботчекер» - це спільний проєкт Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство цифрової трансформації України, Держспецзв’язку, і Кіберполіції.