Як прийняти себе?
🌿Коли ми приймаємо себе, ми приймаємо кожну частину себе, а не лише «позитивні» речі. Бути самоприйнятним означає відчувати себе задоволеним тим, ким ви є, незважаючи на недоліки і не дивлячись на попередні рішення. У людей з низькою самооцінкою виникають складнощі з цим.
Декілька порад як покращити відносини з собою, своє життя, адже більшість з нас думає, що підтримкою для вас є любов інших, але насправді це:
☘️ Турбота про себе. Почніть із найпростішого – сон, відпочинок, улюблене хобі, здорове і збалансоване харчування, спорт, похід до лікаря. З часом ви знайдете відповідний вам ритм і зрозумієте, в якій формі турбота про себе найбільше підходить вам особисто.
☘️ Вміння радувати себе. Маленькі задоволення (наприклад, замовити лате в улюбленій кав’ярні, приміряти новий одяг) піднімають нам настрій, послаблюють стрес, допомагають вистояти у важкі часи. Не всі з нас мають здатність цінувати радості життя, але цьому ніколи не пізно навчитися.
☘️ Психологічна стійкість допомагає нам долати життєві негаразди, будувати плани і втілювати в життя, налагоджувати і підтримувати відносини. А якісні стосунки із сім'єю, прийняття допомоги від людей, які справді дбають про вас, тільки посилять її.
☘️ Знання своїх слабких і сильних сторін. Для кожної людини важливо мати об'єктивне уявлення про свої переваги та недоліки. Це означає що: «я знаю, що вдається мені добре, а в чому я слабкий». Ви не переоцінюєте і не применшуєте ні своїх переваг, ні своїх недоліків. При цьому розумієте, що це поєднання сильних і слабких сторін визначає вашу унікальність.
☘️ Прийняття себе дає вам більше впевненості в собі і робить вас менш вразливими до критики. Якщо ви хочете підвищити свою самооцінку, спочатку визначте частини себе які ви не можете прийняти. І лише тоді коли ви перестанете бути вимогливими до себе, шукати недоліки, самооцінка підвищиться природним чином
☘️ Адекватна самооцінка передбачає здорову критику та правильне співвідношення власних сил з цілями та із запитами оточуючих. Вона дає відчуття внутрішньої гармонії та стабільності. Почуття впевненості дозволяє вибудовувати позитивні стосунки з оточуючими.